Famille Perrin

Famille Perrin je rodinné vinařství v jižním Rhône ve Francii, které se specializuje na produkci vynikajících vín, jako jsou Châteauneuf-du-Pape, Gigondas, Vacqueyras, Cairanne a další. Vinařství bylo založeno v roce 1909, kdy Pierre Perrin koupil Château de Beaucastel, které se stalo jádrem rodinného podniku. Dnes vinařství spravuje 5 generací rodiny Perrin a patří mezi největší rodinné vinařství v jižním Rhône.

Famille Perrin se vyznačuje svým závazkem k tradičním metodám výroby vína a udržitelnému hospodaření v vinicích. Využívají biodynamické metody a produkují vína s ohledem na respektování přírody a krajiny, ve které se nacházejí. Jejich vína jsou velmi respektovaná a získávají vysoká ocenění po celém světě. Famille Perrin také spolupracuje s jinými vinaři v oblasti a podporuje inovace a výzkum v oblasti vinohradnictví.

Vinařství Perrin je také spojeno s projektem Famille Perrin Nature, který se zaměřuje na ochranu biodiverzity a obnovu přírodního prostředí v regionu jižního Rhône. Tento projekt je pro rodinu Perrin důležitý a ukazuje jejich závazek k udržitelnému rozvoji a ochraně přírody.

Domaine Bott-Geyl 

Vinařství Bott-Geyl se nachází v malé obci Beblenheim v Alsasku, což je oblast ve Francii známá pro svá vynikající vína. Vinařství Bott-Geyl bylo založeno v roce 1953 a v současné době je provozováno rodinou Bott-Geyl.

Vinařství se zaměřuje na produkci biodynamických vín, což znamená, že používají organické postupy při pěstování hroznů a vyrábějí vína bez použití chemických hnojiv a pesticidů. Vinařství se také snaží minimalizovat svůj dopad na životní prostředí.

Bott-Geyl produkuje vína z odrůd, které jsou typické pro Alsasko, jako je Riesling, Gewurztraminer, Pinot Blanc, Pinot Gris a Muscat. Vinařství je známé pro svá vína s vynikající chutí a vůní, která dokáží vystihnout jedinečný terroir Alsaska.

Mezi nejznámější vína Bott-Geyl patří Riesling Grand Cru Schlossberg, Gewurztraminer Grand Cru Sonnenglanz, Pinot Gris Grand Cru Schlossberg, Muscat Grand Cru Sonnenglanz a další. Tato vína jsou ceněna pro svou vysokou kvalitu, komplexnost a schopnost stárnout v lahvi.